עמותת הלל מסייעת ליוצאות ויוצאים בשאלה כבר כמעט 30 שנה. יש לנו היכרות מעמיקה עם קהל היעד, הצרכים שלו, הקשיים והלבטים.

אנחנו יודעים מניסיוננו שיוצאות/ים בשאלה הם מטבעם בעלי מוטיבציה גבוהה לפעול למען עצמם ורבים מהם הם בעלי פוטנציאל מנהיגות גבוה. יחד עם זאת, עם היציאה בשאלה, רבים נותרים חסרי תמיכה ועורף משפחתי, לעיתים גם חסרי קורת גג, והם עלולים לאבד את מרבית הקשרים החברתיים שהיו להם בעבר. על כל אלה מתווספת ההתמודדות עם אתגרים הנובעים מחוסר השכלה, קושי במציאת עבודה לתעסוקה, חוסר היכרות עם הדרישות של החברה המודרנית והיעדר כלים בסיסיים להשתלבות חברתית.

למרות כל אלה אנחנו אומרים לכן/ם: זה אפשרי!!! אנחנו מעריכים את החלטתכן/ם לעשות שינוי ואת האומץ הכביר שנדרש מכם כדי לעשות זאת. רבים וטובות עשו זאת לפניכם והצליחו מאד, ואנחנו נמצאים כאן לשירותכם כדי לסייע לכם לעבור זאת בהצלחה.


לקבלת פרטים נוספים ופניה לקו הפתוח של הלל 

לחצו כאן

מה מנחה אותנו?

ערך "כבוד האדם וחרותו"
כל אדם – ללא הבדל מגדר, גיל, מוצא, השקפת עולם – הוא בן חורין. שלילת החופש לשאול, להעלות ספק ולבחור, בכל דרך שתהא, היא עוולה מקוממת הקוראת לנו לפעול ולסייע למי שבחרו לעשות שינוי וחסרים את הכלים לכך.

אחראיות אישית ומשפחתית
"בזעת אפיך תאכל לחם" נגזרה על כולנו, צאצאי אדם. לכולנו אחראיות ראשונה במעלה להתפרנס מיגיע כפינו. "פשוט נבלה בשוק ואל תצטרך לבריות" – בניגוד ל"חברת הלומדים" (המצאה מודרנית-ישראלית!!). בכל מקום ובכל תקופה יהודים עבדו קשה, קשה מאד, לפרנס את משפחותיהם.

ציונות
הציונות שחולל את ארץ ישראל ומדינת ישראל היא תופעה היסטורית מדהימה מכל בחינה. אנחנו מאמינים שהשתלבות יוצאים בשאלה בחברה בארץ ראויה לסיוע לפחות כמו לעולים חדשים.

אחראיות ציבורית
"נושא בעול עם חברו"; "אל תפרוש מהציבור"; ו"לא תעמוד על דם רעך" הם ערכי יסוד שאינם עולים בקנה אחד עם חברה שבה יש הורים שאינם ישנים בלילות מדאגה לבן או לבת המסכנים את חייהם במשימות ביטחון והורים אחרים ישנים את שנתם בנחת. זו מציאות מעוותת, הסותרת ערכים יהודיים בסיסיים וגורמת לנו דאגה לעתיד החברה בישראל בצבא, בכלכלה ובחברה.

כיצד אנחנו פועלים

יצירת הזדמנויות
לא קלה הדרך והיא באחראיות שלך. אבל אנחנו כאן, קהילה תומכת, מאפשרת השתייכות, מסייעת לרפא פצעים ומכאובים, להשלים פערי ידע, השכלה ותרבות – להגשים חלומות, לתרום ולהיתרם.

לשמש מגדלור
מתוך הערכה עצומה לאומץ לעשות שינוי, ומתן כבוד לחרות האישית, מתנדבים ויוצאים ותיקים מאירים את הדרך, מסמנים כיוון לבחירות האישיות שלך – ולמאמץ שיידרש.

טיפוח עוצמות אישיות
הלל לא נותנים "קביים". איננו פטרונים המתיימרים לדעת מה טוב לך. הצלחתך תבוא ע"י גילוי ופיתוח מכלול העוצמות הייחודיות שלך – וקהילת היוצאים כקבוצה – בחשיבה אמיצה, ביצירתיות מקורית ובנחישות המעשה.

התנדבות ומקצוענות
שילוב כל הרצון הטוב, ניסיון החיים ויכולות כלכליות ואחרות של מתנדבים ותורמים עם מומחיות הצוות המקצועי.

מתן מידע זמין
לכל יוצאת ויוצא בנוגע למגוון האפשרויות הקיימות בהלל ובקהילה.