צבא

ההיכרות עם המערכת הצה"לית עשויה להיות מורכבת. הלל מסייעת לחיילים וחיילות בשלבים השונים- משלב טרום הגיוס- ביטול פטור והכנה לצו ראשון, ועד להשגת מעמד חייל בודד ולמיצוי זכויות מול גורמי הצבא. גם לאחר השחרור, נבנה יחד תכנית להשתלבות מיטיבה באזרחות בתחומי הדיור, ייעוץ להשכלה ולתעסוקה ומלגות.

שירות צבאי

עבור כל צעיר/ה השירות הצבאי והלאומי הוא הזדמנות לתרום ולהשתלב בחברה הישראלית. השירות מקנה מיומנויות מקצועיות, מפתח כישורי מנהיגות ויכולות חיים שלא הכרתם בעצמכם לפני כן.  

הצוות המקצועי של הלל מכין ומלווה את החיילים מהשלב הראשוני כמועמדים לגיוס- מלש"בים,  ולאורך כל השלבים. הצוות מלווה את חיילי הסדיר בזמן השירות עצמו תוך סיוע במיצוי זכויות גם לחיילים בודדים, ובהמשך מכין אותם לקראת שחרור ולאחריו.

 

מלש"בים: רבים בקהילת הלל מתעניינים בשירות צבאי, אבל לא יודעים מה השירות דורש, איך צה"ל נראה ומה הזכויות שלהם. בצוות חיילים נוכל לסייע לכם עם כל המידע שאתם צריכים. הצוות עורך שיחות מקיפות עם מועמדים לשירות, אשר במסגרתם אנחנו מבינים איפה אתם בתהליך, מה חסר לכם ואיך נוכל לסייע. בהמשך נוכל במידת הצורך לעזור לכם להסדיר את המעמד שלכם מול צה"ל, לממש איתכם זכאות לחיילים בודדים, וללוות אתכם בדרך. 

סדיר: חיילים בסדיר צריכים להתמודד עם מערכת גדולה ומורכבת, ולא תמיד מצליחים לנווט אותה באופן עצמאי. חברי הצוות בהלל יכולים לעזור לכם להבין מה מגיע לכם בצה"ל, ואיך אפשר לממש את הזכויות שלכם. אם יש לכם קושי כלכלי, או בעיה רפואית, יכול להיות שאתם זקוקים להתייחסות מיוחדת, פנו אלינו וננסה לייעץ ולסייע. בנוסף, כל חייל או חיילת צריכים כתף להישען עליה, ומישהו לדבר איתו על ההתמודדויות המיוחדות שמגיעות בתקופת הצבא. צוות הלל יכול לחבר אתכם למלווים אישיים, או להעניק לכם ליווי רגשי מקצועי במהלך השירות. 

שירות לאומי: מועמדים לשירות שמעוניינים לעשות שירות לאומי יכולים לקבל דרכנו מידע על העמותות השונות שמפעילות את השירות הלאומי. נחבר אתכם לשירות הנכון כדי שתוכלו למצוא את המקום שיאפשר לכם לעשות את השירות שהכי מתאים לכן ולכם.

משתחררים: השתחררתם מהצבא? מזל טוב! אתם בטח שואלים את עצמכם, מה עושים עכשיו. בואו לייעוץ בהלל, ונעזור לכם לעשות סדר. נדבר על תכניות לימודים, אפשרויות לעבודה מועדפת, ומה עושים עם מגורים. אל תישארו לבד עם ההתלבטויות. 

הורים לחיילים: כמו המשרתים עצמם, גם הורים למתגייסים צריכים להכיר מערכת גדולה, שיש בה כל מיני מילים מבלבלות, שכולם מצפים שכבר תכירו. הלל מספקת שירות להורים למתגייסים, שרוצים להתייעץ עם מישהו שהיה שם, ומכיר את מה שהם עדיין לא מכירים.  תפנו לתחום החיילים בהלל ונשמע מה קורה עם הילד או הילדה שלכם, נסביר את התהליך ונענה על כל השאלות.

 

העו"ס והצוות של הלל לענייני צבא ושירות לאומי זמינים לכל פנייה!

הלל כאן בשבילך