המתנדבים והמתנדבות בהלל עוסקים במגוון סוגי התנדבות: ליווי אישי, שיעורים פרטיים, פעילות חברתית וקהילתית, טיפול, ייעוץ מקצועי, הכוונה כלכלית, ריכוז תחומים ועוד. ההכרות עם עולמם של יוצאי ויוצאות החברה החרדית נעשית באמצעות קורס ייחודי או בהתאם לתפקיד. נקודת המפגש בין מתנדבים בהלל לחברים בהלל משמעותית ויש לה השפעה חשובה על ההשתלבות בחברה הכללית. עמוד המתנדבים שלנו מתעדכן כל הזמן בהתאם לתפקידי ההתנדבות הפנויים. הלל שומרת על קשר עם המתנדבים במפגשים והכשרות, בהשתלמויות ובהשתלבות באירועים של העמותה.

 

המתנדבים בהלל הם עמוד התווך שלנו ומהווים גשר חשוב בין העולמות.

 

תוכלו לקרוא עוד על התנדבות בהלל בקובץ הזה: 

ספר מתנדבים

פרופיל המתנדב

שאיפה למצוינות ואחריות אישית
חוסר שיפוטיות, פתיחות וסובלנות
רגישות, סבלנות ואמפתיה
יכולת ל "הגדלת ראש" וליזמות
יכולת ליחסי אנוש טובים לתקשורת בינאישית טובה.

תחומי הפעילות בהלל מגוונים מאד. ניתן להשתבץ בכל אחד התחומים המוצגים בהמשך, או ליצור איתנו קשר לחשיבה משותפת על התנדבויות מסוגים שונים:

איוש הקו הפתוח

זוהי נקודת המפגש הראשונית של היוצאים בתחילת דרכם עם עמותת הלל. הקו הפתוח מאפשר לנו להכיר את הפונים ולהפנות אותם להמשך קבלת שירותים מתאימים. ההתנדבות בקו הפתוח כוללת הכשרה ייעודית לתחום והיא מתבצעת אחת לחודש.

ביצוע אינטייק

מפגש ראשוני וחד-פעמי להיכרות עם יוצא/ת, המתבצע על ידי אנשי מקצוע מהתחום הטיפולי. האינטייק מתקיים בקליניקות הפרטיות של התנדבים או בסניפי הלל.

מפגש קבלת פנים

מפגש פנים אל פנים של מתנדב ויוצא המתקיים באחד הסניפים. במהלך מפגש חשוב זה מקבל היוצא/ת מידע מקיף על כל המענים והשירותים הניתנים בהלל או בקהילה, ואשר יכולים לסייע להם להשתלב. ההתנדבות כוללת הכשרה ייעודית לתחום.

ליווי אישי

יוצאים ויוצאות בשלבים שונים ובתהליכים שונים, יכולים למצוא אוזן קשבת ודמות סמכותית שניתן להתייעץ ולהיעזר בה. התנדבות זו דורשת הכשרה מקדימה. 

סיוע מקצועי

כמו פסיכולוגיה, יעוץ משפטי, ייעוץ כלכלי, עבודה סוציאלית ועוד. התנדבות זו מותנית בראיון אישי וניסיון מקצועי בתחום העיסוק. 

שיעורים פרטיים

מתן שיעורים פרטיים במגוון נושאים, בהתאם לצרכים של היוצאים והיוצאות: לימודים אקדמאיים, הכנה לפסיכומטרי, שיעורי אנגלית ועוד.

אדמיניסטרציה

סיוע בנושאים אדמיניסטרטיביים במשרדי הארגון.

סיוע לעמותה

בתחומים מגוונים כמו שיווק, פרסום, יחסי ציבור, פיתוח וגיוס משאבים ועוד. 

מועדון חברתי

השתתפות בפעילות המועדון החברתי של הלל, הכולל ליווי קבוצה של יוצאות ויוצאים, סדנאות והרצאות מסוגים שונים, בישול ארוחות משותפות, השתתפות בצוות ההיגוי של המועדון האחראי על התכנים השונים וההפעלה ועוד.

ארוחות שישי

בישול משותף והשתתפות בארוחות שישי בסניפים השונים.

ליווי חיילים בודדים

ליווי אישי או קבוצתי של חייל או חיילת בודדים, מפגשים בתקופת החגים, הגעה לטקסים צבאיים ועוד.

ליווי משפחות וחד-הוריים

תמיכה וליווי אישי של משפחות או אמהות ואבות חד הוריים, מישהו לדבר ולהתייעץ איתו וכן הלאה.